Bramy Garażowe - Segmentowe


Bramy segmentowe garażowe charakteryzują się tym że:
- otwierają się pionowo w górę, pod strop - połączone segmenty, prowadzone są na rolkach po prowadnicach to ergonomiczne rozwiązanie sprawia, że przestrzeń wewnątrz garażu jest możliwie największa, a przed garażem nie potrzeba dodatkowego miejsca do swobodnego otwieranie i zamykanie bramy - mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie w każdym z tych przypadków obsługa jest prosta i bezpieczna - są dobrze zabezpieczone , wyposażone w proste i niezawodne systemy mechanicznego zabezpieczenia przed włamaniem zamek lub rygiel - zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, dzięki temu, że wykonane są z segmentów o grubości 40 - 42 mm wypełnionych pianką poliuretanową, a wokół płaszczyzny bramy montowany jest system trwałych uszczelnień

Bramy garażowe segmentowe z przetłoczeniami poziomymi wąskimi Popularność wąskich przetłoczeń wynika z ich nieprzemijającej prostoty i uniwersalnego wyglądu. Ich forma jest często podkreślana przez zastosowanie dekorów. Bramy z tłoczeniem poziomym wąskim dostępne są w dekorach złoty dąb, mahoń, orzech oraz we wszystkich kolorach palety RAL.

Bramy garażowe segmentowe bez przetłoczeń.Brak przetłoczeń w panelach nadają bramie nowoczesny design. Dom zyskuje na estetyce, a utrzymanie bramy w czystości jest proste i nie wymaga wysiłku. Bramy bez przetłoczeń dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL i w dekorach złoty dąb,mahoń, orzech.


Bramy garażowe segmentowe z przetłoczeniem kaseton Nawiązują do klasyki wyglądu bramy. Bogactwo kolorystyki pozwala na zaprojektowanie bramy doskonale współgrającej z każdym elementem elewacji. Bramy z przetłoczniami kasetonowymi dostępne są w dekorach złoty dąb, mahoń, orzech oraz we wszystkich kolorach palety RAL.

Panele bramowe

Perfekcyjne rozwiązanie wielu wariantów paneli bramowych z ochrona przed zgnieceniem palców. Panel do bram segmentowych składa się z dwóch stalowych okładzin ocynkowanych w sposób ciągły i pokrytych lakierem oraz z rdzenia izolacyjnego z twardej pianki poliuretanowej. Rdzeń łączy okładziny zapewniając nośność na siły ścinające.
Właściwości:
- doskonała izolacyjność cieplna
- wysoka nośność
- dobra ochrona przeciwkorozyjna
- niewielki ciężar
- trzy różne szerokości budowlane
- okładzina zewnętrzna z różnymi możliwościami profilowania
- doskonale nadający się do obróbki i trwały panel warstwowy do produkcji najróżniejszych typów bram
- na specjalne zamówienie dostępna powierzchnia okładziny imitująca drewno
- paroszczelne okładziny
- różnorodna kolorystyka
- specjalnie uformowanie okładzin w strefie połączenia pióro-wpust umożliwia pewne mocowanie zawiasów,
i szczególnie ważne:
- specjalne uformowanie styku płyt zapobiegające zgnieceniu palców pomiędzy elementami od strony zewnętrznej (na zapytanie dostępne też zabezpieczenie przed zgnieceniem palców od strony wewnętrznej)

nazwa produktu
grubość d
szerokość budowlana
grubość okładzin tN
max. dostarczana długość
ciężar
opór cieplny R
współczynnik przenikania ciepła U
panel bramowy z ochroną palców
mm
mm
mm
m
kg/m2
m2K/W
W/m2K
39,5
500
0,50
20

11,4

1,67
0,54
610
11,0
732
10,8
Zabezpieczenia


Standardowym zabezpieczeniem w bramach bez napedu jest rygiel ręczny (stosowany w bramach bez zamka), który skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.
Stosowany opcjonalnie w bramach segmentowych garażowych NITUS i GrupaBramy zamek zatrzaskowy obsługiwany jest z obu stron i montowany od strony wewnętrznej. Zamek polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia.

Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy. Zapobiega on ewentualnym wypadkom związanym z przygnieceniem. W przypadku napotkania podczas zamykania przeszkody (np. drabiny lub hulajnogi) brama automatycznie zatrzymuje się, a następnie podnosi, nie powodując żadnych szkód.
Innym elementem montowanym w bramach z napędem elektrycznym i zapobiegąjacym przykrym niespodziankom jest blokada dociskowa uniemożliwiająca podniesienie z zewnątrz opuszczonej bramy i chroniąca tym samym przed włamaniem. Zastosowanie fotokomórek chroni przed zgnieceniem - brama podnosi się automatycznie, gdy na wysokości linii fotokomórek znajdzie się przeszkoda.
Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja segmentów tworzących pancerz bramy. Dzięki niej eliminujemy możliwość przytrzaśnięcia palców z zewnątrz i od wewnątrz.


Prowadzenia

Mechanizm otwierania bram garażowych segmentowych firmy NITUS i GrupaBramy pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni (zarówno w garażu, jak i przed nim), dzięki temu, że brama otwiera się pionowo w górę, a po otwarciu znajduje się pod sufitem.

 

Trzy rodzaje prowadzeń pozwalają na idealne dopasowanie bramy do specyfiki garażu.


Materiały na bramy garażowe segmentowe

 
Trwała brama musi być wykonana z odpowiednio wytrzymałych materiałów. To oczywiste i dlatego sekcje bram garażowych segmentowych NITUS i GrupaBramy wykonane są z blach stalowych ocynkowanych ogniowo i powlekanych poliestrem. Grubość ich ścian wynosi 0,5 lub 0,7 mm.Wypełnienie sekcji stanowi warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej zapewniająca dobrą izolację termiczną i akustyczną.
Wskaźnik izolacji termicznej mieści się w przedziale 1,1 - 1,5 W/m2K jest uzależniony od m. in. typu paneli czy rodzaju przeszkleń.

 

Bramy Garażowe - Segmentowe - charakterystyka wizualna
 

Bramy bez przetłoczeń dostępne
są w 2 rodzajach strukury
Wood Grain (białym i brązowym)
oraz gładkim (antracycie).
Bramy bez przetłoczeń dostępne
są w 3 rodzajach dekorów:
złoty dąb, orzech i mahoń.
Bramy z przetłoczniami dostępne
są w 2 rodzajach struktury
Wood Grain (białym i brązowym).
Bramy z przetłoczniami dostępne
są w 3 rodzajach dekorów:
złoty dąb, orzech i mahoń.

Bramy z przetloczeniem
kasetonowym dostępne
są w 2 rodzajach struktury
Wood Grain (białym i brązowym).

Bramy z przetloczeniem
kasetonowym dostępne
są w 3 rodzajach dekorów:
zloty dąb, orzech i mahoń.Wszystkie typy bram garażowych
segmentowych firmy NITUS i
GrupaBramy można zamówić w każdym z
ponad 200 kolorów palety RAL.
Przeszklenia

Estetyka i funkcjonalność bram garażowych segmentowych NITUS i GrupaBramy może zostać wzbogacona o przeszklenia.
Okno w bramie pozwala na lepsze oświetlenie wnętrza garażu. Oczywiście rozmiar i kształt przeszkleń dostosowany jest
do rodzaju i wyglądu bramy (np. określonego typu paneli) i indywidualnych potrzeb Klienta.
 
OWALNE
brama: BIAŁA STANDARD
ramka: CZARNA STANDARD

 

 

brama: DEKOR ZŁOTY DĄB
ramka: JASNY BRĄZ

PROSTOKĄTNE
brama: BIAŁA STANDARD
ramka: CZARNA STANDARD

 
Bramy Garażowe - Rolowane


 

Bramy rolowane (roletowe) garażowe charakteryzują się tym że:
nie wymagają wolnego miejsca przed garażem do otwierania i zamykania,
nie zajmują miejsca pod stropem, dzięki czemu nie trzeba brać pod uwagę bramy przy projektowaniu oświetlenia lub konstrukcji dachu,
mogą być montowane przed otworem wjazdowym,
brama jest zwijana do trwałej aluminiowej skrzynki umieszczonej nad otworem wjazdowym,
dla wygody użytkowania zalecane jest otwieranie automatyczne.

Bramy garażowe rolowane PA77
Pancerze bram garażowych rolowanych NITUS i GrupaBramy wykonane są z profili aluminiowych o wysokości 77 mm w dostępnych kolorach, m. in. białym, brązowym, ciemny brązowym, szarym, srebrnym. Klient ceniący naturalną kolorystykę może zdecydować się na bramę wyglądem przypominającą drewno - w dekorze złoty dąb, orzech i mahoń, . Prowadnice i (w przypadku bramy zewnętrznej) obudowa dostępne są w dowolnym kolorze palety RAL. Takie rozwiązanie pozwala na idealne dopasowanie kolorystyki całej bramy do elewacji budynku, a tym samym wpływa bezpośrednio na estetykę całego domu.


Zabezpieczenia

NITUS i GrupaBramy wyposaża swoje bramy rolowane (roletowe) w szereg zabezpieczeń, które chronią przed przykrymi niespodziankami - włamaniami i wypadkami.

Napędy

Bramy rolowane garażowe standardowo wyposażone są w silnik rurowy z awaryjnym otwieraniem korbowym. W zależności od przeznaczenia bramy (miejsca, w którym ma być zamontowana) Klient ma do wybory różne sterowniki: pilot, łącznik klawiszowy oraz przełącznik kluczykowy. Dużą popularnością wśród bram cieszą się nadajniki dwu-, lub czterokanałowe umożliwiające jednocześnie sterowanie wieloma elementami wyposażenia obiektu.

Materiały

Bramy rolowane garażowe NITUS i GrupaBramy zbudowane są z trwałych profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową, co zapewnia ochronę przed utratą ciepła. W przypadku garaży podziemnych doskonałym rozwiązaniem są bramy z profilami wentylacyjnymi. STADER i GrupaBramy ma również w ofercie profile z okienkami, które umożliwiają doświetlenie garażu.
Kolory i dekory bram garażowych rolowanych (roletowych)
 


Bramy rolowane dostępne są w 3 rodzajach dekorów: złoty dąb, mahoń i orzech.
 
 

 

 Bramy rolowane firmy NITUS i GrupaBramy można zamówić w następujących kolorach kryjących

 

Przeszklenia

Estetyka i funkcjonalność bram garażowych rolowanych NITUS i GrupaBramy może zostać wzbogacona o przeszklenia. Profile przeszklone w bramie pozwalają na lepsze oświetlenie wnętrza garażu. Oczywiście ilość przeszkleń w bramie możemy dostosować do indywidualnych potrzeb Klienta.Bramy Garażowe - Uchylne - charakterystyka wizualna
 

Bramy garażowe to najpopularniejsza metoda na wygodne i trwałe zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest wykorzystywana na własnej posesji lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie uchylane drzwi do góry pozwalają na swobodny dostęp do garażu jak i na bezkolizyjny i łatwy wyjazd samochodu. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wysiadania z niego.

Bramy garażowe uchylne teraz także w kolorze złotego dębu!

Bramy garażowe w kolorze złotego dębu to ciekawe rozwiązanie dla urozmaicenia twojego domu. Do tej pory w naszej ofercie mogli Państwo znaleźć bramy roletowe i segmentowe w tej opcji, od teraz także proponujemy Państwu bramy uchylne oraz dwuskrzydłowe w tym kolorze. Okleina posiada nie tylko kolorystykę, ale także imituje strukturę drewna, co dodatkowo dodaje uroku i elegancji Państwa bramie. Brama taka doskonale współgra z oknami i drzwiami drewnianymi oraz pokrytymi okleiną drewnopodobną.


 

Genialne w swej prostocie

Zastosowane w bramie uchylnej rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że jest najtańszą bramą dostępną na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i bardzo wysokiej jakości wykonania.

W zależności od twoich potrzeb...

...brama uchylna może zostać ocieplona, pomalowana na dowolny kolor z palety RAL. Możemy także zamontować w bramie drzwi wejściowe. Wszystko po to, aby brama spełniała wszystkie Państwa oczekiwania.

Dla twojej wygody

...brama uchylna może zostać wyposażona w automatykę ze zdalnym sterowaniem. Niezależnie od pogody - szybko i wygodnie zaparkują Państwo swój samochód.

 

Brama garażowa uchylna standardowo dostępna jest w kolorach:

RAL 9010 RAL 8017